Jak pracuję

Biorąc po uwagę szerokie spektrum zaburzeń komunikacyjnych do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie. Nie ma jedynej i najlepszej formy terapii, dlatego w mojej pracy korzystam z wielu metod, technik i narzędzi logopedycznych.

Do niwelowania pewnych dysfunkcji wykorzystuję również masaże twarzy, dłoni i stóp.
W mojej pracy opieram się m.in. na:

  • Terapii neurobiologicznej - której autorką jest prof. Jagoda Cieszyńska. Opiera się ona na założeniach neuroplastyczności mózgu i stymulacji wszystkich funkcji rozwoju potrzebnych do komunikowania się.
  • Elementach Ustno-Twarzowej Terapii Regulacyjnej według Castillo Moralesa - celem jej jest uzyskanie odpowiedniego napięcia mięśniowego twarzy poprzez stymulację za pomocą wibracji pewnych punktów neuromotorycznych.
  • Elementach metody Werbo-Tonalnej - które bazują na relacjach zachodzących między mową a ruchem - określone ruchy są powiązane z odpowiednimi dźwiękami. Dzięki czemu udaje się uwrażliwić słuch i usprawnić komunikację językową dziecka.
  • Terapii ręki - skupiając się na usprawnianiu manualnym, rozwiązujemy także inne problemy neurorozwojowe. Poprzez niwelowanie problemów związanych z motoryką rąk poprawia się funkcjonowanie całego ciała. Terapia ręki ma na celu usprawnianie tych funkcji percepcyjno – motorycznych, dzięki którym dziecko osiągnie optymalny poziom w zakresie samoobsługi oraz doskonalenie sprawności manualnej i grafomotoryki.

Analizując dokładnie problem mojego pacjenta tworzę indywidualny i kompleksowy program terapii logopedycznej.

W trakcie pierwszej wizyty dokonuję wstępnej diagnozy oraz nawiązuję kontakt terapeutyczny z pacjentem.

Wbrew obiegowej opinii praca logopedy z małym pacjentem to nie są żmudne ćwiczenia przed lustrem. Istota terapii z maluchem jest terapia poprzez zabawę, tak by nasz podopieczny miał ciągłą stymulację i by nuda nie wkradła się w zajęcia.

Terapia mowy to nie tylko ćwiczenia artykulacyjne ale również usprawnianie innych sfer rozwoju. Dlatego w trakcie zajęć ćw. Logopedyczne przeplatają się z ćwiczeniami grafomotorycznymi, percepcji wzrokowej i słuchowej jak również motoryki małej i dużej.

Z opiekunem każdego pacjenta podpisuję kontrakt terapeutyczny zobowiązujący go do wypełniania poszczególnych elementów terapii. Sprzyja to uświadomieniu jak ważne są systematyczne ćwiczenia oraz szybszemu osiągnięciu zamierzonego celu.

Każda wizyta trwa ok. 60 minut w zależności od potrzeb i kondycji pacjenta.

Pracuję na terenie Zielonej Góry i okolic. W cenę wizyty wliczony jest koszt dojazdu.

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x